VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Skulptūra „Žemaitijos legendos“

Meno ženklai

Kontaktai

2008 m. atidengta skulptūra "Žemaitijos legendos" šiandien laikoma vienu iš miesto simbolių. Ji stovi pačiame Telšių centre, Katedros aikštės prieigose. Skulptūra, kiek primenanti Romos vilkę, vaizduoja Žemaitijos totemą – mešką, Žemaitijos motiną, kuri ant nugaros neša tris vaikus ir du meškiukus. Kūrinio autoriai – skulptorius Romualdas Kvintas ir architektas prof. Algirdas Žebrauskas. Prie šios skulptūros turistams pasakojamos žemaičių kilmės legendos ir senovės istorijos apie meškas, auginančias miške paliktus vaikus. Čia sužinosite, kad žemaičiai save laiko tauta ir kad ant meškos nugaros sėdintys vaikai įkūnija žemaitiškai stiprybei svarbias sritis. Pirmasis žemaičių vaikas simbolizuoja menininkus ir kūrėjus, kurie buvo ir yra Žemaitijos varomoji jėga. Antrasis (stovintis) vaikas – tai pasišventęs patriotas, karžygys, gynėjas, saugantis Žemaitijos istoriją, žemę, papročius ir kalbą. Trečioji figūra (vaikas, besibučiuojantis su meškiuku) – diplomatas, gebantis kantriai ieškoti sprendimo ir rasti išeitį net kebliausioje situacijoje.

Švelniai delnu patrynę meškos nosį, galite tikėtis gero noro išsipildymo. Kad tai tikra, įrodo tokių prisilietimų nublizginta skulptūros nosis.

 

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Vy
    Vytauts
    2022-07-06

    Kėita, truopne, tik ka jaunėije nanuor keravuoti tuos legendas. Visa kretingėjė, jaunikle tyčiuoms nerokoun žemaitėška. Saka, mas namuokam.....