VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

„SUSITIKIMAS SU POETAIS IR POEZIJA“ – du kūrybiniai susitikimai, vyksiantys „Poezijos pavasario“ išvakarėse.

„SUSITIKIMAS SU POETAIS IR POEZIJA“ – du kūrybiniai susitikimai, vyksiantys „Poezijos pavasario“ išvakarėse.
Gegužės 11 d., trečiadienį, 14 val. telšiškiai laukiami Varnių bibliotekoje, o 17 val. – Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

Kūrybinė bendrystė gali prasidėti nuo pačių netikėčiausių aplinkybių. Štai poetus Valdą Daškevičių, Steponą Algirdą Dačkevičių ir Vytautą Stulpiną draugėn subūrė raidės. V. Daškevičių suintrigavo, kad Telšiuose gyvena poetas su panašia pavarde – S. A. Dačkevičius, taip kilo mintis Telšiuose surengti trijų poetų susitikimus su skaitytojais. Gegužės mėnesį telšiškiai kviečiami į kūrybinių pašnekesių diptiką „Susitikimas su poetais ir poezija“.

S. A. Dačkevičiaus telšiškiams pristatinėti nereikia – šiame mieste jis pažįstamas ne tik kaip įdomus, savito braižo poetas, bet ir kaip ilgametis laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redaktorius, žurnalistas. Poetas yra išleidęs penkias knygas, kūryba publikuota almanachuose ir rinkiniuose. Jo kūrybai būdingas taupus, bet talpus žodis, lakoniškus posmus atsverianti teksto gelmė.

Taip pat gerai telšiškiai pažįsta ir V. Stulpiną – kraštietį, kultūrinių projektų iniciatorių. Poetas ką tik išleido naują poezijos knygą „Lėtoji“. Šioje knygoje lėtai sklendžiančiu skvarbiu žvilgsniu V. Stulpinas tarsi dokumentuoja supančią aplinką, poezijos gyvastimi čia pulsuoja upės, šešėlių užgultos žolės, o pro daiktišką pasaulį smelkiasi visa apimantis ilgesys.

Neseniai kūrybos rinktinę „Visas likęs laikas“ išleidęs V. Daškevičius sako nekantriai laukiantis renginių Telšiuose – ir kaip galimybės susitikti su plunksnos broliais, ir kaip progos pabendrauti su skaitytojais. Nors V. Daškevičiaus gyvenimo patirtys vėrėsi ne Telšiuose, telšiškiams jo poezija irgi patiks: naujoji knyga puikiai struktūruota, eilių teikiama formų įvairovė atspindi svarbiausius autoriaus kūrybos etapus.

Renginių metu poetai skaitys naujausius eilėraščius, diskutuos apie literatūrą, ieškos juos suvedusių jungčių. V. Stulpinas ir V. Daškevičius pristatys naujausias knygas. Jas abi išleido leidykla „Slinktys“.

Renginį moderuos poetas, „Slinkčių“ vadovas Juozas Žitkauskas.

„Slinkčių“ inf.

Atsiliepimai

Komentuoti