VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Meškučių takais

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
1.3 km
5.5 val.
13
Maršruto danga
100% Asfaltas

Ar žinote, kad tik Žemaitijos sostinėje galite pamatyti daugiausia meškos simbolių?

Telšiuose jų rasite net 51! Dėl šios priežasties Telšiai neretai dar vadinami ir meškų miestu. 

Dažnas turistui kylantis klausimas - kodėl Telšiuose meškos? 

Meška yra Žemaitijos totemas, o Telšiai - Žemaitijos sostinė. Pasak legendos, žemaičius užaugino meškos, todėl ji ir yra mūsų, žemaičių, globėja. 

Pasitelkę šį maršrutą galite paskaičiuoti kiek meškų rasite. Prie kiekvieno pažymėto objekto/skulptūros dairykitės meškų! Bus ir taip, kad vienoje vietoje rasite net keletą šių simbolių. Meškos yra įvairių dydžių, todėl turite būti itin dėmesingi detalėms.

P. Balčiūno nuotrauka.

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Ma
    Marija
    2021-08-08

    Labai patiko maršrutas- apėjome visą senamiestį, pamatėme tikrai visas pagrindinius lankytinus objektus, radome visas meškutes. Tik viena paežere meškučių ieškojimas užtruko, todėl manau, galima maršrutą dalinti į dvi dalis - senamiesti ir paežerės meškučių paieška :). Maršrutų pateikimas puslapyje labai nepatogus, progamėlės, kurią reklamuojate nėra nei pavadinimo, nei galima nuspaudus ant nuotraukos atsisiųsti pačią programėlę. Rekomenduoju pasekti Neringos pavyzdžiu ir padaryti maršrutų žemėlapius ant maps.google žemėlapio.

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones