VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Angelų malūnas

Muziejai

Varnių regioniniame parke, gražioje vietoje, Kūlio Daubos kaime, ant Virvyčios kranto stovi 1851 m. vandens malūnas. Jame buvo malama, pikliuojama, šatruojama, gaminamos kruopos. 1951 m. malūnas buvo apgadintas gaisro.Vėliau malūnas buvo atstatytas toks, koks buvo.

Malūnas pastatytas iš akmens mūro ir karkasinių medinių konstrukcijų. Nepakitęs išliko jis iki šių dienų. Vandens malūnas yra Kultūros paveldo objektas. 2010 m. buvo atlikta malūno rekonstrukcija, siekiant maksimaliai išsaugoti paveldą, įrengti muziejų ir pritaikyti turizmo reikmėms bei patrauklų lankytojams. Atgijus naujam malūno pastatui, su išsaugotomis autentiškomis malūno technologinėmis dalimis, suteiktas ANGELŲ MALŪNO vardas.

Sutvarkyta aplinka, kurioje įkomponuotas arbatos namelis, lauko krosnys su duonkepiu ir griliumi, prieplauka. Gražus kraštovaizdis: miškas, tvenkinys 50 ha., upė. Čia Jūs galėsite apžiūrėti senovinį, beveik du šimtus metų menantį vandens malūną. Norintys pasiklausyti unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinti su grūdų malimo įranga, yra maloniai kviečiami į ekskursiją po visus tris malūno aukštus.
Lankymas susitarus iš anksto.

Atsiliepimai

Komentuoti