TELŠIAI TARPTAUTINĖSE TURIZMO PARODOSE ADVENTUR 2020 BEI BALTTOUR 2020

Žemaitijos turizmo informacijos centras kartu su asociacija „Telšių turizmo klasteris“ dalyvavo didžiausiose kasmet organizuojamose Baltijos šalių turizmo parodose: Vilniuje vykusioje tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020 bei Rygos tarptautinėje parodoje BALTTOUR 2020.


8-joje turizmo parodoje ADVENTUR 2020 dalyvavo dauguma šalies savivaldybių turizmo informacijos centrų, aktyvūs pavienio verslo ir asociacijų atstovai, kelionių organizatoriai, kiti turizmo verslo industrijos dalyviai, užsienio ambasados bei verslo svečiai iš 19 šalių. Parodoje dalyvavo 321 dalyvis, įvyko 250 renginių, lankėsi apie 30 tūkstančių lankytojų. Parodos metu pristatytos turizmo verslo naujovės bei pasaulinės turizmo tendencijos, naujos kelionių kryptys, kviečiama domėtis Lietuva ir joje organizuojamu aktyviu laisvalaikiu bei turiningu poilsiu, skatinama užmegzti naujus verslo ryšius ir asmeninius kontaktus.

Džiugu, kad Telšių krašto stendas buvo gyvas, jame dūzgė savas gyvenimas. Telšiams atstovavo aktyvūs asociacijos „Telšių turizmo klasteris“ nariai: direktorės Jurgitos Armalienės vadovaujamos VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centro kolektyvas,  Aušra Pakalnienė iš MB „Tikslius“, Ričardas Rasiukas iš sodybos „Angelų malūnas“, Sandra Riepšienė iš UAB „Kontėna“. Jiems talkino Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius, atstovai iš Žemaičių muziejaus „Alka“, vandenlečių parkas „PARKAS wake & cable“ ir kiti Telšių verslininkai. 

Gražus, turistaujančiais meškučiais papuoštas Telšių stendas traukė lankytojų dėmesį. Čia taip pat buvo galima pasisveikinti ir apsikabinti kartu su VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centro kolektyvu atvykusiomis Telšių meškutėmis, kurios parodos dalyviams rodė savo šaunaus šokio elementus. Didelį susidomėjimą sukėlė parodoje pradėtas visų žemaičių susirašymas, kviečiantis žemaitiško kraujo turinčius lietuvius pasirašyti „Žemaitiu sosėrašima kninguo“. Taip pat dėmesį traukė žemaitiško kastinio edukacija, pirties SPA masažai, žemaitiškos juostos audimas, piešimo ant stiklo edukacija bei programa „Ant vandens“. Visiems, besidomintiems  mūsų miestu, buvo įteikti informaciniai lankstinukai apie Telšių lankytinas vietas bei paslaugas lietuvių arba anglų kalba, taip pat suteikta dominanti informacija žodžiu.

Kita panaši tarptautinė turizmo paroda BALTTOUR 2020 vyko Rygoje, Kipsalos parodų rūmuose, sausio 30–vasario 2 dienomis. Šiemet ši paroda – jau 27-oji. Teminiuose paviljonuose „Travel Latvia!“ ir „Atrasti pasaulį!“ buvo įrengta 480 stendų, kuriuose dalyvavo per 860 vietinių ir užsienio turizmo įmonių iš 40 šalių. Tiksliniai šios parodos regionai buvo Latvija, Baltijos šalys, Šiaurės Europa, Rusija ir NVS šalys.

Latviai ne tik aktyvūs, teikdami turizmo paslaugas, bet taip pat ir mėgėjai keliauti. Neaplenkia jie ir Lietuvos. Atstumas nedidelis, tad labai populiarios iš šios kaimyninės šalies  grupinės bei poilsinės kelionės šeimomis. Siekdami pritraukti daugiau turistų, keliaujančių iš Latvijos į Žemaitiją, VšĮ Žemaitijos turizmo centras ir asociacija „Telšių turizmo klasteris“ kartu su Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centru dalyvavo parodoje „Balttour 2020“.  Paviljone „Atrasti pasaulį!“ Telšių-Mažeikių jungtiniame stende buvo pristatytos Telšių miesto bei rajono lankytinos vietos, „Telšių turizmo klasteris“ ir jo narių teikiamos paslaugos bei galimybės patogiai, iš vienų rankų, įsigyti dominančias turizmo paslaugas. Be parodos lankytojų, Telšių-Mažeikių jungtiniame stende apsilankė ir  Lietuvos Respublikos ambasados Latvijoje pirmasis sekretorius Donatas Vainalavičius. Jis domėjosi, kaip sekasi žemaičiams.

Šiame Latvijos parodos paviljone dalyvavo ir atstovai iš kitų Lietuvos miestų – Biržų, Plungės, Panevėžio, Šiaulių, Trakų ir kt., sanatorijos, poilsio centrai, muziejai. Netrūko čia atvykusių ir iš tolimesnių kraštų: Gruzijos, Uzbekistano, Armėnijos, Rusijos,  taip pat iš tokių tolimų valstybių, kaip Kubos, Indonezijos ir Seišelių salos!

Dalyvavimas šiose  parodose leido ne tik dar kartą pristatyti mūsų kraštą Lietuvos ir Latvijos  gyventojams, bet ir didžiajam kelionių organizavimo verslui. Kiekvienas stendų lankytojas buvo paskatintas domėtis Telšiais ir čia vykstančiu gyvenimu, pakviestas atvykti bei pamatyti šį miestą savo akimis, pasinaudoti turizmu užsiimančių ar jam dirbančių verslininkų teikiamomis paslaugomis. Visi sutiko, kad Telšiai – vienas  gražiausių miestų Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie parodas galima rasti  www.telsiaiklasteris.lt

Atsiliepimai

Komentuoti