VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Žemaitijos turizmo informacijos centro išvyka į Latviją

Rugsėjo 14 - 15 dienomis, įgyvendindami Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą "Telšių senamiestis: nukelti stogai", Žematijos turizmo informacijos atstovai kartu su keletu turizmo paslaugų teikėjų bei Telšių rajono savivaldybės administracijos komanda svečiavosi tikrų tikriausiame mieste - senamiestyje, įtrauktame net į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą - Kuldygoje.

Vizito metu aplankytas centro partneris - Kuldygos technologijų ir turizmo technikumas. Susitikimo su profesinės mokyklos atstovais kalbėta apie turizmo paslaugas, gidų ruošimą ir akreditavimą, iššūkius, kylančius teikiant paslaugas, pristatyti abiejų institucijų vykdomi projektai, pasidalinta gerąja patirtimi, diskutuota apie senamiesčių saugojimo tradicijas, turistų pritraukimą, miestų panašumus. Aptartos ir tolesnio bendradarbiavimo gairės.

Didžiausia išvykos pridėtinė vertė - susitikimas su kolegomis Kuldygos turizmo informacijos centre, kurio metu sutarta dėl bendrų projektų, turistų nukreipimo į Telšius ir Kuldygą, apsikeista tomis plonybėmis, kurias žinome tik mes, profesionalai, sutikdami ir išlydėdami jus, turistus.

O kaip geriausiai pažinti miestą? Aišku, tik per žaismingo gido vedamą ekskursiją! Ypač, jei kolegoms savo darbo paslaptis atskleidžia nepakartojama Kuldygos gidė Inga Trusmina, vairuodama "Rumbabuss Kuldyga".

Apie Latvijos Veneciją - Kuldygą teko girdėti ne vieną istoriją, bet ją pamatyti, patirti, paragauti - visai kas kita. Viešnagės metu įsitikinta, kad turizmo paslaugų teikėjai dirba dėl kiekvieno svečio ir teikia kokybiškas paslaugas, o likę suvenyrai ir lankstinukai apie Žemaitijos sostinę, žinome, paskatins latvius pabuvoti ir Telšiuose.

Grįžtant namo, nepamiršta apžiūrėti ir turizmo informacijos centrą Saldus mieste.

Jei Telšiuose sutiksite žmones, kalbančius latviškai, žinokite, kad prie jų atvykimo prisidėjo ir Žemaitijos turizmo informacijos centras

Atsiliepimai

Komentuoti