VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Žemaitijos turizmo informacijos centras – apie 2022 - uosius metus

Žemaitijos turizmo informacijos centras – apie 2022 - uosius metus

2022 metai Žemaitijos turizmo informacijos centrui, perkopusiam 20 – uosius veiklos metus, buvo ypatingai sėkmingi, tad norime jums pristatyti esminius savo pasiekimus praėjusiais metais.

2022 m. centre priėmėme 41 089 lankytojus iš Lietuvos bei užsienio, tarpininkavome, surengiant 404 ekskursijas su gidais telšiškiams ir miesto svečiams, priėmėme lankytojus „Meškų muziejuje“. Vykdydami 3 edukacines programas „Surask mane“, „Mes avių žemėje“ ir „Atrask Telšių meškutes“, surengėme 86 edukacijas. Stiprinant bendradarbiavimą su Telšių miesto ir rajono verslininkais, teikiančias turizmo paslaugas, aplankėme daugelį įstaigų bei organizacijų, ant kai kurių iš jų, įsitikinę, kad jas verta aplankyti turistams, užklijavome lipdukus “Žemaitijos turizmo informacijos centras rekomenduoja”.

Parengėme spaudai ir išleidome 2 elektroninius lankstinukus bei 4 leidinius “Telšių rajono lankytinų vietų TOP 10”, “Telšių, Mažeikių Plungės, Rietavo lankytinos vietos. TOP 10”, „Mažosios Telšių miesto puošmenos“, „Žydų kultūros paveldo maršrutas: Telšiai, Plungė, Mažeikiai“ bei reklaminę skrajutę „Aplankyk Telšių rajono TOP 10“.

Siekdami kuo plačiau paskleisti žinią apie Telšius ir rajono lankytinas vietas, rengėme pranešimus spaudai, aktyviai ir dinamiškai dirbome su socialiniais tinklais, atnaujintomis informacinėmis sistemomis, teikėme informaciją įvairiems turizmo katalogams, informaciniams portalams, rašėme straipsnius laikraščiams, dalyvavome radijo laidose, kvietėme į Telšius atvykti televizijos laidas, kurios specializuojasi turizmo ir paslaugų srityse, teikėme ir teikiame informaciją miesto svečiams, sudarinėjome jiems turistinius maršrutus, prekiavome suvenyrais su Lietuvos, Žemaitijos ir Telšių atributika.

2022 – aisiais gavome finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos bei įgyvendinome plačiai nuskambėjusius projektus "Telšių senamiestis: nukelti stogai" ir "Žemaičių egzaminas", pasirašėme partnerystės pagrindų susitarimą su Europos Komisija ir gavome finansavimą projektui EUROPE DIRECT Telšiai, prisidėjome ir prie kitų Telšių rajono įstaigų vykdomų projektų, o bendra į biudžetą pritrauktų lėšų suma viršijo 33 tūkst. Eurų. Per 2022 m. gautos įstaigos pajamos šoktelėjo iki rekordo ir viršijo visų Žemaitijos turizmo informacijos centro dvidešimties metų įplaukas.

Dalyvavome tarptautinėse turizmo parodose “ADVENTUR 2022”, „BALTOUR 2022“, „Jūros šventėje“, „Šiaulių turizmo alėjoje“, pirmą kartą suorganizavome Turizmo alėją Telšių miesto šventės metu, pristatinėjome Žemaitijos turizmo informacijos centrą įvairiausiose parodose ir mugėse Telšių mieste – tai mums padėjo užmegzti naujus kontaktus su gidais, kelionių agentūromis bei potencialiais turistais iš Lietuvos ir užsienio bei skleisti žinią apie Žemaitijos turizmo informacijos centrą ir jo veiklas.

Nepamiršome ir savo komandos kvalifikacijos kėlimo. Su darbiniu vizitu aplankėme kolegas Latvijoje, pasidalindami savo patirtimi bei įgaudami naujų patirčių iš kitur, dalyvavome Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos, LTICA organizuotuose mokymuose, susitikimuose su apskrities turizmo informacijos centrų darbuotojais.

Mūsų veiklos receptas labai paprastas. Tai sutelktas darbas kartu su Žemaitijos turizmo informacijos centre dirbančiais darbuotojais, geranoriškais verslininkais, profesionaliais ir kompetentingais gidais, vietos savivalda ir kitais mus palaikančiais socialiniais partneriais.

Atsiliepimai

Komentuoti