VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

TURIZMAS + VERSLAS = LYDERYSTĖ

Telšių turizmo ir verslo bendrystė.

Telšiai - vienas iš septynių Lietuvoje saugomų senamiesčių, išsiskiriantis savo mažąja architektūra, siauromis gatvelėmis, skulptūromis, kultūros paveldo objektais. Žaismingi miesto gatves ir aikštes puošiantys mažosios architektūros akcentai pateikia užuominą, kad mieste veikia VDA Telšių fakultetas, o Katedros aikštė primena, kad čia - vyskupijos centras su bernardinų vienuolyno ir kunigų seminarijos statinių kompleksu. Telšiuose rasite ir garsiąją aukštąją rabinų mokyklą ješivą, ir svarstyklinę, kurioje įsikūręs Žemaitijos turizmo informacijos centras, ir vienintelę Lietuvoje kubistinio stiliaus stačiatikių Šv. Mikalojaus cerkvę. Vaikščiodami ir grožėdamiesi išskirtiniu Telšių senamiesčiu, suskaičiuosite ir įvairiose miesto vietose išslapstytus meškučius, kurių yra net 57.

Visi šie aukščiau paminėti objektai ir traukia turistus į miestą. Prie miesto išskirtinumo prisideda ir telšiškių gidų pasakojamos istorijos, ir verslininkų teikiamos paslaugos turistams, ir Žemaitijos turizmo informacijos centro darbuotojų komanda. Siekiant, kad didėtų apsilankiusiųjų Telšiuose skaičius ir svečiai išvyktų su pačiais geriausiais įspūdžiais bei atsiliepimais, į veiklas įsijungia turizmo srityje dirbantys profesionalai, Telšių rajono savivaldybė, vietos verslininkai ir patys telšiškiai. Be abejo, svarbi ir reklama apie miestą ir turistų traukos objektus.

Reklamuojant Telšius ir jo apylinkes, ne tik pasitelkiamos nacionalinė bei komercinės televizijos, bet ir 2023 m. pradėta rengti ir jau transliuojama Žemaitijos turizmo informacijos centro kartu su Telšių rajono savivaldybe bei aplinkinių vietovių bei rajonų partneriais kuriama televizijos laida „Kelionės tikslas – Žemaitija“ bei kassavaitinė radijo laida Mažeikių radijo stotyje „Mažeikių aidas“. Lietuvos gyventojai, suintriguoti vieno ar kito reportažo, televizijos ar radijo laidos, atvyksta pasisvečiuoti, pavalgyti, pasižvalgyti Telšių mieste ar rajone, neretai likdami vienai ar keletui naktų, kurioms apgyvendinimo paslaugas siūlo Telšių viešbučiai ar svečių namai ir kt. įstaigos. Bendradarbiaujant su vietos, aplinkinių rajonų verslininkais, be dalyvavimo radijo ir televizijos laidose, dalijami interviu, rengiamos publikacijos, pranešimai spaudai tiek vietinei, tiek nacionalinei žiniasklaidai bei informaciniams portalams, leidžiami nauji bei kasmet atnaujinami populiarūs lankstinukai, brošiūros, žemėlapiai, kuriuose reklamuojamos ir mūsų miesto bei rajono verslo įmonės.

Jau tampa tradicija, kad prie įvairių konkursų, viktorinų, žaidimų, akcijų, renginių organizavimo jungiasi vietiniai verslininkai, teikiantys paslaugas, reikalingas turistams. Pavyzdžiui, prie 2023 m. naujovės - Žemaitijos turizmo informacijos centro iniciatyvos – nuolaidų kortelės „T-KUORTELĖ“ – noriai prisijungė 72 verslo įmonės bei pavieniai verslininkai, su 5 - 15 proc. nuolaida siūlantys savo prekes ir paslaugas tiek vietiniams, tiek atvykstantiems turistams. 

Pramogas, keliaujantiems pėstute ar važiuotiems, kurias siūlo vietinio verslo atstovai, galima rasti ir pačioje Žemaitijos sostinėje, ir Telšių rajone. Tai gali būti pasivaikščiojimas ar važinėjimas pėsčiųjų ir dviračių takais, žaidimai vaikų žaidimų aikštelėse Masčio ežero pakrantėje, plaukiojimas vandens dviračiais ar plaustu po Masčio ežerą. Pageidaujantiems nuo vandens pažinti ir kitus rajono ežerus, į pagalbą kviečiami verslininkai, įgyvendinantys pasivaikščiojimo ant vandens idėją. Jie turi galimybę į bet kurį Telšių rajono vandens telkinį pristatyti vandenlentes ir pravesti instruktažą, kaip jomis naudotis. Pasižvalgius mieste ar praleidus laisvalaikį aktyviau, užkąsti, susipažinti su Telšiuose gaminamo sūrio skonio subtilybėmis,  išbandyti žemaitiškų valgių bei išgirsti pasakojimų apie žemaičių maitinimosi ypatybes kviečia miesto įstaigos, teikiančios maitinimo paslaugas. 

Keliaujantiems po Telšių rajoną, siūloma užsukti Degaičių parką ar ant ant Šatrijos kalno ir susitikti su ten suskrendančiomis raganaitėmis, pakeliui neaplenkiant vienos iš kaimo turizmo sodybų, kurioje siūloma papramogauti parke ir sočiai pasivaišinti žemaitišku maistu, praleisti vieną ar kitą naktį. Netoliese - Biržuvėnų dvaro sodyba ir istorijos apie ten gyvenusius dvarininkus. Planuojama, kad artimiausiu metu Biržuvėnų dvaro sodyba vėl pakeis savo veidą, vėl taps dar vienu turistų traukos objektu, nes Žemaitijos turizmo informacijos centras, pasitelkus apylinkių verslininkus ir partnerius, įkurdins meno ir edukacijų centrą, kuriame veiklas vykdys menininkai, edukatoriai, teikiantys išskirtines, tik Žemaitijos kraštui būdingas paslaugas. Atokvėpį ir puikią, kvepiančią levandomis, virtuvę svečių namuose, išskirtinį pasibuvimą dvare su elniais ir ekspozicijomis ar kitoje vietinių verslininkų įrengtoje maitinimo ir poilsio vietoje, nepamirštamą kelionę po mistiškiausias ir dvasingiausias Telšių rajono vietas taip pat siūlo netoliese veiklas plėtojantys verslininkai. Netoliese ir Žemaitijos širdis – Varniai, su ten įsikūrusiu Varnių regioninio parko lankytojų centru ir siūlomomis edukacijomis, Lūksto ežeras ir vietinių verslininkų siūlomos paslaugos.

Siekiant vietos verslininkus įtraukti į miesto bei rajono svečių aptarnavimą, kokybiškų paslaugų teikimą, Žemaitijos turizmo informacijos centras glaudžiai bendradarbiauja su verslininkais, teikiančiais turizmo paslaugas, asocijuotomis verslo struktūromis, atlieka jų paslaugų stebėseną, o baigiantis turizmo sezonui, geriausių ir daugiausiai turistų sulaukiančių įmonės pagerbiamos padėkomis bei atminimo dovanomis. Palaikomi ir remiami vietos menininkai, amatininkai, jiems patariant ar tarpininkaujant parduodant jų rankų darbo gaminius Žemaitijos turizmo informacijos centre esančioje suvenyrų parduotuvėje. Bendraujant ir bendradarbiaujant su partneriais ir bendraminčiais, su politikais ir visuomenės nuomonės formuotojais, pabrėžiama paslaugų kokybės, aptarnavimo ir geranoriškumo svarba, pažymint, kad kiekvienas, turisto apsilankymas mieste ar rajone atneša ne tik puikius atsiliepimus apie mūsų kraštą, bet ir apčiuopiamą naudą.

Didžiausias Telšių pranašumas, išskiriantis Žemaitijos sostinę iš kitų Lietuvos vietų – autentika, žemaitiškos tapatybės, kalbos ir gyvenimo būdo puoselėjimas ir didžiavimasis savo istorija, paveldu bei šaknimis, mažosios miesto puošmenos, religinio ir dvasinio paveldo persipynimas su telšiškių gyvensena, turizmo paslaugų įvairovė, jų pasirinkimas ir kokybė – visa tai nustebina kiekvieną miesto svečią, tiek atvykusį iš Lietuvos, tiek iš užsienio. To rezultatas – šiemet Žemaitijos turizmo informacijos centre apsilankė virš 59 tūkst. turistų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Centro pagalba buvo suorganizuota beveik 500 ekskursijų  bei 198 edukacijos. Įspūdingi skaičiai, įrodantys, kad dirbama teisinga linkme, o miesto ir rajono verslininkai gauna pamatuojamos naudos.

Reikia daugiau informacijos? Užsukite į Žemaitijos turizmo informacijos centrą (Turgaus a. 21, Telšiai) arba paskambinkite tel. +370 618 63448 ir Jums bus užsakytos pažintinės, edukacinės veiklos, žemaitiško kulinarijos paveldo degustacijos, ekskursijos po unikalų senamiestį  ir kitus lankytinus objektus.

Atsiliepimai

Komentuoti