VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Telšių Ješiva

Duris atvėrė istorinė žydų aukštoji mokykla - Ješiva.

Lankytojams atidarytas Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinys Telšių ješiva (Iždinės g. 11, Telšiai). Tai – istorinėje žydų aukštojoje mokykloje įkurta nauja muziejinė erdvė, kurios vizija – saugoti ir aktualizuoti žydų kultūros paveldą.

Esminiai šio naujo muziejinio objekto momentai: pastato ir eksponuojamų muziejinių vertybių unikalumas, dar ir šiandien pasaulyje gyvas Telšių ješivos studijų metodas bei nesibaigianti žydų istorija, rašyta ir teberašoma visų Telšių apskrityje Holokaustą išgyvenusių bei su šiuo regionu susijusių žmonių prisiminimais. Telšių ješivos ekspozicija įrengta remiantis Žemaičių muziejaus „Alka“ muziejine vertybe  – atminties knyga „Telšiai“ (išleista 1984 m. Izraelyje, sudarytojas Izaokas Alperovočius). 2022 m., įgyvendinus keletą metų trukusį projektą, ši knyga į dabarties kartas prakalbo lietuviškai: išleista žydų gyvenimo vingius atpasakojanti „Telšiai. Atminties knyga“. Leidinys ne vien savo puslapiuose, bet ir naujai įrengtoje muziejinėje erdvėje kiekvienam padės atrasti istorinius Telšių žydų gyvenimo fragmentus, skatinsiančius atsigręžti į miesto istoriją.

Restauruotas pastatas tapo svarbiu miesto kultūriniu ir reprezentaciniu centru. Telšių ješivoje vyksta Rabino Sholem Ber Sorotzkino ir jo mokinių Aterat Shlomo Ješivos – Telz Ješivos stovyklos, organizuojami akademiniai renginiai, konferencijos ir seminarai, menininkų kūrybos, leidinių bei parodų pristatymai ir koncertai, organizuojamos ekskursijos.

Telšių ješivos darbo laikas:

I – NEDIRBA

II – V 9:00-18:00

VI – 9:00-17:00

VII – 10:00-15:00

Dėl užsakomųjų ekskursijų kolektyvams, klasėms, šeimoms galite kreiptis į Žemaitijos turizmo informacijos centrą el.paštu telsiuturizmas@gmail.com arba tel. +370 61863448.

Atsiliepimai

Komentuoti