VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Pirmasis Žemaitijos sostinės istorijoje sūrio gaudymo čempionatas

Žemaitijos turizmo informacijos centras įgyvendino senokai brandintą idėją – surengė pirmąjį Žemaitijos sostinės istorijoje sūrio gaudymo čempionatą!

Praėjusį sekmadienį Telšiuose, ant vienos iš Žemaitijos sostinės kalvų - Zakso kalno, įvyko pirmasis istorijoje sūrio gaudymo čempionatas. Jo taisyklės buvo pačios paprasčiausios: nuo ganėtinai stataus kalno buvo paleidžiamas beveik penkis kilogramus sveriantis sūris, o čempionato dalyviai per kuo trumpesnį laiką privalėjo jį sugauti. Kad nebūtų diskriminuojama nei viena amžiaus grupė, dalyviai buvo suskirstyti į 4 kategorijas: N – 5 (vaikai), N- 10 (vyresni vaikai), N – 16 (moterys ir merginos) ir dar vieną N – 16 (vyrai ir jaunuoliai). Kad išvengti susidūrimų, ašarų ir nusivylimų, jauniesiems čempionato dalyviams žaidynių taisyklėse padaryta išimtis – jie privalėjo kuo greičiau įbėgti į Zakso kalną ir paliesti jo viršūnėje padėtą sūrį.

Dalyvauti pirmajame sūrio gaudymo čempionate pasiryžo dalyvauti 63 skirtingų svorio ir ūgio kategorijų kovotojai. Čempiono vardas, aukso medalis, audringos gausiai susirinkusių žiūrovų ovacijos ir pagautas sūris buvo įteikiamas greičiausiam, sumaniausiam ar gudrią gaudymo strategiją pasirinkusiam dalyviui.

Medaliai ant išdidžių čempionų kaklų užkabinti ir sūriai įteikti:

- vaikų grupėje (5 - 10 m.) - S. Katkui;

- vaikų grupėje (10 - 15 m.) dvigubas čempionas K. Krapikui ir G. Maleckiui;

- moterų grupėje - J. Vyšniauskaitei ir K. Taujanskytei;

- vyrų grupėje - P. Lukošiui!

Žemaitijos turizmo informacijos centras TAI padarė – surengė pirmąjį sūrio gaudymo čempionatą!

Dalyvių, žiūrovų ir puikių atsiliepimų skaičius leidžia manyti, kad čempionatas turės tęsinį ir taps tradiciniu.

Nuotraukos: Aleksandras Ovidijus

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti