VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

TELŠIŲ RAJONO TOP 8 LANKYTINŲ VIETŲ

Ką veikti Telšių rajone šaltuoju metų laiku? Telšių regiono lyderis – Žemaitijos turizmo informacijos centras – kviečia jus į viešnagę Telšiuose ir Telšių rajone ir pristato labiausiai lankytinų vietų TOP 8 .

Meškų muziejus

Esi sutikęs daugiau nei 5000 meškų, meškučių, meškinų per dieną? O vienoje vietoje?

Mes tau siūlome užsukti į Žemaitijos turizmo informacijos centre įsikūrusį Meškų muziejų! Eksponatus muziejui atnešė, atvežė, atsiuntė, pagamino žmonės iš Telšių, visos Lietuvos ir užsienio. Čia galėsi pamatyti, paliesti, pažaisti ar pasidžiaugti meškinais, pagamintais iš pliušo, stiklo, medžio, keramikos, samanų, pliušo ir įvairiausių kitų neįtikėtinų medžiagų.

Telšių senamiestis

Esi klaidžiojęs Lietuvos, Europos ar pasaulio miestų senamiesčių gatvėmis? O Telšiuose?

Mes tau siūlome neišdildomus pasivaikščiojimus po vieną iš 7 saugomų architektūrinio paveldo senamiesčių Lietuvoje!

Čia  pamatysi Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią, Šv. Antano Paduviečio katedrą, Bernardinų vienuolyno ir kunigų seminarijos statinių kompleksą, Telšių Ješivą, svarstyklinę,  mažosios architektūros puošmenas ir tai, kas suteikia išskirtinumo mūsų miestui.

Klajonių ir atradimų po Žemaitijos sostinę metu  paslaptis jums praskleis patys charizmatiškiausi gidai, kuriuos pasiūlys Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Masčio ežero pakrantė

Esi jautęs ežero kvėpavimą, vaikštinėdamas miesto centre? Žinai legendą apie Mastį?

Mes tau siūlome Masčio ežero pakrantės žavesį. Čia rasi skulptūrų parką, modernų amfiteatrą, šokantį fontaną, jaukias poilsio ir sporto vietas, vaikų žaidimų aikšteles, išbandysi  vandens pramogas. Nežinai, kas tavęs laukia Masčio pakrantėje? Žemaitijos turizmo informacijos centras tave tam parengs!

Germanto kraštovaizdžio draustinio pažintiniai takai

Esi buvęs paukščio lizde, vabalų viešbutyje, miško klasėje ar vandens pojūčių zonoje? O gal esi dalyvavęs medžių pažinime ar sutikęs istoriją pasakojančias skulptūras?

Mes tau siūlome pakeliauti dviračių ir pėsčiųjų takais, jungiančiais Germanto ir Ilgio ežerus. Čia rasi maudyklas ir vaikų žaidimų aikšteles, sūpynes ir skulptūras, pavėsines ir laužavietes, labirintą ir meditacijos namelius, ugnies ir vandens pojūčių vietas, šaltinį ir atokvėpio vietas.

Degaičių dvaro parkas

Esi mynęs sunkiausią pasaulyje dviratį? Žinai, kaip kvepia tulpmedžio žiedas?

Mes tau siūlome pabėgti nuo miesto šurmulio ir paklajoti po Telšių pašonėje esantį Degaičių dvaro parką, kuriame priskaičiuojama per 300 medžių rūšių ir virš 100 rūšių gėlių. Čia rasi ir 26 tonas sveriantį Žemaičių vienybės akmenį, ir akmens skulptūras ir sunkiausią pasaulyje dviratį. O jei būsi Degaičiuose vasaros viduryje, spėsi ir į „Tulpmedžio žydėjimo“ šventę.

Žvėrinčius

Esi stebėjęs laukinių gyvūnų gyvenimą iš arti? Girdėjai ką nors apie šamanų ritualus ar norų medį?

Mes tau siūlome valandai – kitai užsukti paieškoti natūraliomis sąlygomis laikomų žvėrelių bei susipažinti su jų gyvenimu. Čia galėsi stebėti, kaip elgiasi grakštus danielius, kaip ant akmenų laipioja muflonai. Čia pamatysi ir plėšriąsias lūšis. Tavo patogumui  pastatytos dvi apžvalgos aikštelės bei pavėsinė, įrengta žaidimų aikštelė vaikams, pastatytas ąžuolas su inkilais ir stendas su labiausiai Lietuvoje paplitusių žvėrių ir paukščių aprašymais. 

Šatrijos kalnas

Esi girdėjęs „Į Žarėnus miškais nuo Šiaulių Jei pro Luokę kada bekeliausi, Nepamiršk sustabdyti arklių ir ten kalną užlipti aukščiausį“?

Mes tau siūlome užkopti į vieną aukščiausių Žemaitijos kalvų ir nuo jos viršūnės pamatyti bent jau Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros bokštus. Be to, mes tikrai žinome, kad nuo seno ant kalvos renkasi visos Žemaitijos raganos! Manoma, kad iki krikščionybės įvedimo čia būta svarbaus pagonių tikėjimo centro.  Dar ir dabar ant kalno galima rasti aukurą, o ant gretimos kalvos vėl rusena amžinoji ugnis.

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Varnių regioninio parko lankytojų centras

Esi matęs gintarą, išplautą ežero bangų? Žinai, ką reiškia „kūlgrinda“? Esi skaičiavęs Žemaitijos kalvas kalveles?

Mes tau siūlome kreiptis į gerokai nuo Telšių nutolusį tašką, kuriame galėsi susipažinti su „Paukščių balsų paros laikrodžiu“, pažaisti žaidimus „Kūlgrinda“, „Atspėk medį“, „Atspėk augalą“, paklausyti paukščių ir varlių, žemaitiškų sakmių ir mitų. O jei pasiseks, dar daugiau Žemaitijos slėpinių atvers parko ekskursijų ar žygių vadovai. 

Atsiliepimai

Komentuoti