VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Žygis aplink Germanto ežerą

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
10 km
2.5 val.
Maršruto danga
10% Asfaltas
30% Žvyrkelis
50% Miško kelias
10% Vienvėžis

Kviečiame pasivaikščioti Germanto kraštovaizdžio draustiniu, kurio plotas siekia 924 ha. Į draustinio teritoriją patenka Džiuginėnų, Pagermantės, Lieplaukės miškai, taip pat Germanto, Ilgio, Varlakaušio bei Durbino I ir II valstybiniai ežerai. Didžiausias iš jų - Germanto ežeras (165 ha). Draustinyje teka Gelžupis, Germantupis (Stujų), Durbino upelis, yra mažyčių bevardžių upelių ir šaltinių.

Takas veda pro Lietuvos tūkstantmečio parką, Germanto ežero pakrantėje įrengta vandens pojūčių zona, maudykla, vaikų žaidimų aikštelė. Take gausu atokvėpio vietų, sūpynių, skulptūrų, yra pavėsinės ir laužavietės, įrengti lauko tualetai. Savęs pažinimui įrengtas lauko akmenų energetinis labirintas, susidedantis iš 1000 žingsnelių, 3 mediniai meditacijos nameliai, 5 ugnies pojūčių vietos, šaltinis. Atskiras tako atkarpas jungia per miškus vingiuojantis dviračių takas.

Vakarinėje ežero pusėje, pasiekus ramybės taką, kelionė aplink ežerą tęsiama, aplankant Kuodžių kaimelį. Perėjus kaimelį, žygiuojama žvyrkeliu iki miško - taip atsidursite šiaurinėje ežero pusėje. Miško taku keliaujama iki traukinio bėgių, kol prieinamas vienvėžis kelias per pievas. Einant šiuo keliu, galima grožėtis besikeičiančiu pievų ir miškų grožiu bet kokiu metų laiku. Šiek tiek paėjus pievų keliu, prieinamas žvyro kelias prie sodybų. Juo kelionė tęsiama toliau per mišką iki asfaltuoto kelio, o asfaltuotas kelias veda jau iki Germanto ežero mašinų stovėjimo aikštelės, nuo kurios pradėjote žygį.

Maršrutu aplink Germanto ežerą galima ne tik žygiuoti, bet ir važiuoti dviračiu. 

Besikeičiantis Germanto kraštovaizdis leis atsikvėpti nuo miesto šurmulio, susilieti su gamta ir džiaugtis kiekviena minute.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones