VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Ilgio ir Gemanto ežero pažintinis takas

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
6 km
1.5 val.
Maršruto danga
5% Asfaltas
20% Žvyrkelis
75% Miško kelias
5% Vanduo

Germanto ir Ilgio ežero pažintiniai takai tai pažintinių ir pasivaikščiojimo takų kompleksas, kuriame bendras takų ilgis yra 6 kilometrai. Germanto ežero pakrante driekiasi to paties pavadinimo pažintinis takas, kuris prasideda prie Lietuvos tūkstantmečio parko ir veda iki Apmąstymų aikštelės. Vandens pramogų zona, vaikų žaidimų aikštelė, sūpynės ir atokvėpio vietos – Germanto ežero pakrantė atrodo ypač draugiška poilsiautojams, o mėgstantiems eiti ir pažinti įrengti informaciniai stendai ir istoriją pasakojančios skulptūros. Tako pabaiga kiek netikėta, joje įrengtas labirintas ir meditacijos nameliai.
Kadangi pažintiniai takai apjungti, iš Germanto pažintinio tako galima pasukti link Ilgio ežero, prie kurio įrengtas basų kojų takas kartu yra ir pažintinis. Jei Germanto ežero pakrantė išties vaizdinga, tai Ilgio ežero apylinkės itin jaukios. Aplink ežerą galima eiti tiek basomis, tiek ir su batais, o pasivaikščios galima ir išsimaudyti.
Germanto ir Ilgio ežerų takus sujungia Gamtos ir savęs pažinimo takas, kuris, kaip ir Ilgio ežero basų kojų takas, yra žiedinės formos. Vienoje jo atkarpoje, einančioje pro Durbino ežerus, įrengtas apžvalgos bokštas, kitoje – garsų terapijos stendas. Kad ir kuriuo maršrutu eitum, visur galima rasti ką nors įdomaus ir netikėto.

Pasivaikščiojimą takais pradėti galima tiek nuo Germanto ežero  ir nuo Ilgio ežero 
mašinų stovėjimo aikštelės.

Ieškantiems daugiau ramybės galima eiti į atokiau įrengtą Ramybės taką, kuris pasiekiamas nutiesta pėsčiųjų ir dviračių trasa. Bendras visų pėsčiųjų takų ilgis yra virš 12 kilometrų. Norint viską apeiti ir smagiai praleisti laiką, čia reikia važiuoti mažiausiai pusdieniui.

Maršrutas ir tako danga

Tai visas takų komplektas, kuriame dauguma maršrutų yra žiediniai, o bendras takų ilgis siekia 12 kilometrų. Germanto ežero pažintiniai takai daugiausia veda natūralaus grunto gerai pramintais takais. Pelkėtose vietose įrengti medinių lentelių takai ar liepteliai, o basų kojų take laukia skirtingų paviršių atkarpos. Aplink Ilgio ežerą einantis basų kojų takas pritaikytas keliauti ir ne tik basomis.

Tako ženklinimas ir stendai

Automobilių stovėjimo aikštelėse prie Germanto ir Ilgio ežerų įrengti informaciniai stendai, kuriuose pavaizduota Germanto ežero pažintinių takų schema. Takuose stovi informaciniai stendai, o maršrutai paženklinti spalvotomis lentelėmis ant medžių. Pėsčiųjų, dviračių ir basų kojų takai pažymėti skirtingos spalvos lentelėmis su atitinkamais simboliais. Papildomai įrengtos ir nuorodos, kurios ne tik kryptį rodo, bet ir parašytas atstumas iki nurodytų objektų.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Einant Gamtos ir savęs pažinimo taku galima rasti apžvalgos bokštelį. Jis stovi prie Durbino ežero. Atvažiavus prie Germanto ežero stūkso kalva, nuo kurios galima apžvelgti visą ežerą. Kalvos apačioje įrengtas paplūdimys ir vaikų žaidimo aikštelė. Takuose gausu suoliukų, poilsiaviečių, įrengti liepteliai į ežerus. Germanto ežero pakrantėje pastatytos sūpynės bei meditaciniai nameliai, o stovyklavimui įrengtos laužavietės, kurios čia vadinamos ugnies pajautimo vietomis.

Kur yra Germanto ežero pažintiniai takai?

Iš Telšių išvažiuojant Plungės gatve, kuri kartu yra ir kelias 4603 (Telšiai – Alsėdžiai), ties Džiuginėnais reikia sukti kairėn. Prie posūkio stovi didelis akmuo su užrašu „Germantas”. Asfaltuota Juzefo Perkovskio gatve privažiavus Germanto ežerą yra įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, pastatytas informacinis stendas su takų schema. Dar vieną automobilių stovėjimo aikštelę galima rasti miško keliu pavažiavus kiek toliau. Tarp Telšių miesto ir Germanto ežero įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, todėl pažintinius takus galima pasiekti pėsčiomis ar dviračiu.
Privažiuoti galima ir prie Ilgio ežero. Važiuojant ta pačia Plungės gatve, tik kiek arčiau Telšių, yra posūkis kairėn kur prasideda kelias 4606 (Telšiai – Plungė). Čia stovi didelis kelio ženklas su užrašu „Ilgio ežero pažintinis takas”. Nuvažiavus apie pora kilometrų reikia sukti dešinėn, kur už poros šimtų metrų bus automobilių stovėjimo aikštelė su poilsiaviete ir informaciniu stendu.

(Šaltinis: https://nesedeknamuose.lt/pazintiniai-takai/germanto-ezero-pazintiniai-takai/) 

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones