VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Spektaklis ,,Oskaras ir ponia Rožė"

Erikas-Emanuelis Šmitas (Eric-Emmanuel Schmitt, gimęs 1960 m.) – garsus prancūzų dramaturgas, scenaristas, režisierius, filosofijos daktaras. Keliasdešimties knygų autorius rašęs: „<...> aš žinau, ką reiškia sirgti nepagydoma liga, bet, skirtingai nei Oskaro, mano gyvenimas buvo išgelbėtas. Todėl aš ir nusprendžiau pradėti rašyti kūrinį „Oskaras ir ponia Rožė“ <...>“.

„Oskaras ir ponia Rožė“ – tai visame pasaulyje žinomas prancūzų rašytojo romanas, parašytas 2002 m. Tai filosofinė parabolė apie žmogaus gyvenimą ir mirtį. Romano siužetas pasakoja apie berniuką Oskarą, kuris kovoja su sunkia liga. Kovodamas su liga Oskaras užmezga draugystę su paprasta, pagyvenusia ligoninės darbuotoja, pravarde „Rožinė ponia“, kuri ir padeda berniukui naujai pamatyti pasaulį, įžvelgti žmogaus egzistencijos unikalumą, gelmę bei įvairiapusiškumą. Oskaro realybė persipina su vaikiška fantazija, patirdamas įvairias emocijas, susidurdamas su sunkumais ir džiaugsmais, jis pamažu suvokia svarbiausius egzistencijos dalykus šiame pasaulyje. Spektaklis suteikia žiūrovams galimybę pamatyti pasaulį vaiko akimis, jo svajones ir baimes, pasinerti į nuostabų vaikų vaizduotės pasaulį.

Tai odė gyvenimo džiaugsmui ir vaiko dvasios stiprybei. Ar kada pagalvojote, kad per vieną dieną įmanoma nugyventi 10 metų? Tą pačią dieną baigti mokyklą ir išsiskirti su žmona, pirmą kartą už kampo bučiuotis ir išgyventi vidurio amžiaus krizę. Įmanomu tampa viskas spektaklyje „Oskaras ir ponia Rožė“.

 

 

Režisierius, inscenizacijos autorius - Badri Tserediani
Scenografas, kostiumų dailininkas - Tomas Kiauka
Kompozitorė - Vilija Matačiūnaitė
Asistentė inscenizacijai – Margarita Bladženauskaitė

VAIDINA:
Oskaras - Jogaila Šimkus
Močiutė Rožė - Olita Dautartaitė
Pegi Bliu - Kamilė Pilibaitytė
Spragėsis - Rolandas Normanas
Sandrina - Kornelija Kiniulytė
Mama - Vilija Matačiūnaitė
Tėtis - Deividas Rajunčius
Gydytoja Diuseldorf - Margarita Bladženauskaitė
Pirmoji slaugytoja - Viktorija Miliauskaitė
Antroji slaugytoja - Kornelija Kiniulytė

Premjera – 2023 m. gruodžio 8, 9 ir 23 d. Spektaklis sukurtas projekto „Spektaklio darbiniu pavadinimu „Oskaras“ pristatymas ir sklaida“ metu. Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.