VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Žemaitijos turizmo informacijos centras — Telšių regiono lyderis

Žemaitijos turizmo informacijos centrui pradėjus vadovauti Egidijui Vaškelevičiui, pastebimai pasikeitė šio centro veiklos strategija, atsirado naujų veiklos formų ir iniciatyvų, įtakojančių turistinio sąjūdžio turiningumą ir plėtrą Telšių regione. Tai jaučia į Žemaitijos sostinę atvykstantys turistai iš visos Lietuvos bei užsienio šalių.

Algirdas Dačkevičius

Stipri komanda
Šiuo metu Žemaitijos turizmo informacijos centre dirba septyni puikiai savo darbą išmanantys specialistai. Pats centro vadovas yra baigęs rekreacijos ir turizmo magistro studijas ir yra Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos tarybos narys, atstovaujantis visam Telšių regionui. E.Vaškelevičiaus kompetencija pasitiki ir auštosios mokyklos, ruošiančios rekreacijos ir turizmo specialistus, todėl jam tenka recenzuoti baigiamuosius studentų darbus.
Tačiau labiausiai vadovas džiaugiasi stipria ir vieninga komanda. „Kurdami centro jaukumą, patys čiupome dažus bei volelius į rankas ir atnaujinome centro interjerą“,— pasakojo E.Vaškelevičius. Ir ne tik tai. Centre atsirado daug žemaitiškumą puoselėjančių dalykų. Pirmiausia — riaumojanti „meškos pėda“. Ją tvirtai žemaitiškai spūstelėjus, pasigirsta tikros meškos riaumojimas. Ši pėda didelio susidomėjimo sulaukė, nusivežus ją ir į Tarptautinę turizmo parodą ADVENTUR 2022.
Kita centro įdomybė — ant sienos kabantis žemaitiškai pavadintas „Galvasukis“. Jame — ant magnetukų užrašyti Telšių rajono seniūnijų pavadinimai ir nupiešti jų herbai. Yra ką veikti, norint viską teisingai sudėlioti į savo vietas, kai nuo rajono žemėlapio kontūrų nurenkami šie informaciniai magnetukai. Pasiklausius „riaumojančios meškos“ ir pamiklinus galvą žemėlapyje, žemaičių parašo laukia „Žemaitiu sosėrašīma kninga“. Joje — jau 1294 parašai.
Turizmo centras — tikra meškučių ir meškų karalija. Dabar „Meškų muziejuje“ — apie 4000 rudnosių. Eksponatus muziejui atnešė, atvežė, atsiuntė ar pagamino žmonės iš Telšių, Lietuvos ir užsienio. Kai kas ir nuoširdžių laiškų parašo. Šį muziejų ypač pamėgo vaikai. „Kartais per dieną sulaukiame ir po 200 moksleivių“,— sakė centro vadovas.
Svarbi Turizmo centro veikla — leidybinė ir informacinė. Parengti spaudai ir išleisti lankstinukai „Telšių rajono lankytinų vietų TOP 10“, „Telšių, Mažeikių, Plungės, Rietavo lankytinos vietos. TOP 10“, „Žydų kultūros paveldo maršrutas: Telšiai, Plungė, Mažeikiai“, „Mažosios Telšių miesto puošmenos“ ir kt. Turizmo informacijos centro veikla viešinama ne tik rajono, bet ir respublikinėje spaudoje, televizijos ir radijo laidose. Be viso to, centro darbuotojai net 7 dienas per savaitę teikia informaciją miesto svečiams, sudarinėja jiems turistinius maršrutus, prekiauja suvenyrais su Lietuvos, Žemaitijos ir Telšių atributika.

Per pusmetį — per 10 tūkst. turistų!
„2022-uosius metus įpusėjome, pasiekę puikių rezultatų. Per pirmąjį šių metų pusmetį Žemaitijos turizmo informacijos centre priėmėme per 10 tūkst. lankytojų, tarpininkavome, surengiant 196 ekskursijas su gidais telšiškiams ir miesto svečiams, įvairiausių švenčių, paminėjimų metu surengėme 16 nemokamų ekskursijų, aplankėme didžiąją dalį turizmo paslaugas teikiančių įmonių. Esame įsitikinę, kad jas verta aplankyti turistams, todėl užklijavome lipdukus „Žemaitijos turizmo informacijos centras rekomenduoja“. Mes siūlome nemokamą reklamą turizmo paslaugas teikiančioms įmonėms socialiniuose tinkluose bei mūsų organizuojamuose renginiuose, rekomendacijas apie jų paslaugas miesto svečiams ir telšiškiams bei patvirtinimą ir garantiją, kad mūsų rekomenduojama įmonė suteiks kokybiškas paslaugas“,— savo idėją verslininkams išdėstė E.Vaškelevičius.
Vien šiais metais telšiškių gidų gretas papildė 4 nauji gidai, iš kurių du — centro darbuotojai. Dabar telšiškiai turi net 18 gidų. Pasak E.Vaškelevičiaus, vien praėjusį savaitgalį surengta 12 ekskursijų. Turint omenyje, kad grupėje vidutiniškai būna po 25 žmones, nesunku suvokti, kokią naudą jų vizitai duoda verslui, vadinasi, ir rajono biudžetui. O kai per metus apsilanko dešimtys tūkstančių turistų — įnašas rajonui tikrai solidus. Vadinasi, pasak centro vadovo, pasirinkta turizmo plėtros strategija rajone — visiškai pasiteisina. Labai smagu, kad Telšiai turistų yra mėgstami už savitumą ir ypatingą aurą.
„Gegužės 27-29 dienomis Žemaitijos turizmo informacijos centras pradėjo naują vasaros sezoną, o birželio 10-12 dienomis su nauju kvėpavimu įsijungėme į miesto šventės „Telšē linGOun“ sūkurį. Turizmo sezoną pasitikome ir miesto šventę pradėjome, kaip ir priklauso, su pačiais mažaisiais — Telšių „Ateities“ progimnazijos „Saulėtekio“ skyriaus būsimaisiais pirmokais bei Telšių „Masčio“ lopšelio-darželio pipirais. Mažieji telšiškiai ir keletas vyresniųjų dalyvavo nemokamose edukacijose „Atrask Telšių meškutes“. Telšiškiai ir miesto svečiai turėjo progą paklajoti naktinėje ekskursijoje „3K“ kartu su gide L.Jonike, o autorinėse ekskursijose „Nuo kalvos iki kalvos“, „Telšiai tarpukariu“, „Telšių reikšmė Žemaitijos istorijoje“, „Telšiai — lyg muziejus po atviru dangumi“, „Insulos kalvos lobiai“, „Meninės Telšių stotelės“, „Če vaikystė keimas nuklegiejė…“ turistus lydėjo gidai E.Kakanauskienė, J.Bucevičė, V.Vaičekauskas, A.Korkadinovaitė-Šiaudkulienė, I.Daubarienė, D.Popovič ir A.Valackonienė. Kad nenuobodžiautų tie, kurie neturėjo galimybės registruotis į ekskursijas, bet yra girdėję apie Telšiuose glūdinčias paslaptis, dalyvavo „Didžiosiose meškų paieškose“. Pirmieji, supratę užuominas apie meškų buvimo vietas, atradę meškutes ir jas atgabenę į Žemaitijos TIC, buvo apdovanoti turizmo centro ir EUROPE DIRECT Telšiai įsteigtais prizais.
Žemaitijos turizmo informacijos centro koordinuojamo projekto EUROPE DIRECT Telšiai kvietimu mieste keletą dienų lankėsi Europos Parlamento biuro Lietuvoje inicijuotas pabėgimo kambarys „Misija: žaliasis kursas“, kuriame užduotis atlikinėjo ir į klausimus atsakinėjo didelis būrys telšiškių ir miesto svečių komandų.
Birželio 11-ąją ant Zakso kalno pirmą kartą Telšių šventės metu buvo įrengta „Turizmo alėja“, kurios metu Žemaitijos turizmo informacijos centras kartu su kolegomis iš Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono, Joniškio, Zarasų, Ignalinos ir Biržų telšiškiams ir miesto svečiams pristatė savo veiklas“,— sakė E.Vaškelevičius.

Projektinė veikla, maršrutų įvairovė ir prizai už vasaros keliones
Žemaitijos turizmo informacijos centras yra įvairių projektų iniciatorius ir įgyvendintojas. Projekto EUROPE DIRECT Telšiai vadovė Auksė Valackonienė pastebėjo, jog be šio projekto, finansuojamo Europos Sąjungos, sėkmingai vykdomi ir projektai „Telšių senamiestis: nukelti stogai“ bei „Žemaičių egzaminas“, kuriuos finansuoja Lietuvos kultūros taryba. „Žemaičių egzaminas“ — net tęstinis, sulaukiantis didelio susidomėjimo iš Lietuvos ir pasaulio žemaičių.
E.Vaškelevičius užsiminė, jog projekto „Telšių senamiestis: nukelti stogai“ patirtimi bus dalinamasi su latviais iš Kuldigos, esančios Kurzemes regiono centre ir turinčios įspūdingą senamiestį. Vadovo vizijoje — galbūt ir europinis projektas, kurį pajėgūs įgyvendinti kompetentingi Žemaitijos turizmo informacijos centro darbuotojai. E.Vaškelevičius ir A.Valackonienė pastebėjo, jog prisidedama ir prie piligriminių kelių „Šv. Jokūbo kelio“ ir „Camino Lituano“ Žemaitijos atšakos populiarinimo. Kadangi Telšiai — sakralus miestas, todėl lankytojai neįsivaizduoja Telšių be Katedros, lankomos ir kitos Telšių bei rajono bažnyčios. Vadovo teigimu, nuo šiol turistai galės aplankyti ir Telšių Šv. Nikolajaus cerkvę. O kur dar pažintiniai miško takai ir įvairios edukacinės veiklos!
Smagus ir turiningas Žemaitijos turizmo informacijos centro sumanytas vasaros iššūkis lankytojams — konkursas kiekvienam, aplankiusiam visas TOP 10 lankytinas vietas Telšių rajone!
„Nori dalyvauti? Privalai užfiksuoti save visose „Telšių rajono TOP 10“ lankomose vietose, o nuotraukas atsiųsti mums, t.y., Žemaitijos turizmo informacijos centrui el. paštu telsiaitop10@gmail.com ne vėliau kaip iki 2022 m. rugsėjo 20 d. Mes iš tavęs laukiame ne mažiau kaip 10 skirtingų, nuotaikingų, žaismingų nuotraukų iš visų lankomiausių TOP 10 objektų Telšių rajone, o tau pažadame azartą, potyrius, įspūdžius, puikiai ir aktyviai praleistą laiką ir, tikėtina, prizus. O jie — stilingas dviratis, nakvynė su vakariene 2 asmenims žavinguose svečių namuose „Lavender Inn“, žemaitiškų valgių degustacija 6 asmenims su pačios šeimininkės pasakojimais kavinėje „Senamiestis“,— rašoma konkurso sąlygose.
Baigdamas pokalbį, Žemaitijos turizmo informacijos centro vadovas pakvietė įmonių, įstaigų, organizacijų atstovus, pavienius asmenis, teikiančius turizmo paslaugas Telšiuose, užsukti ir pasidalinti savo mintimis ir idėjomis, kaip dar labiau reikėtų garsinti Telšių miestą ir rajoną.

Atsiliepimai

Komentuoti