Naujojo vadovo siekis – kad Žemaitijos turizmo informacijos centras taptų lyderiu Žemaitijos regione

 

Liepos 27 dieną Žemaitijos turizmo informacijos centre surengta spaudos konferencija. Jos metu naujasis turizmo centro direktorius Egidijus Vaškelevičius pristatė naujas veiklas, projektus, ateities vizijas. Susitikime su žiniasklaidos atstovais dalyvavo „Europe Direct“ Telšiuose vadovė Auksė Valackonienė.
Aurelija SERVIENĖ
Turi aiškią viziją
E. Vaškelevičius į darbą važinėja iš Plungės. Anot jo, 24 km kelio jam tikrai nebus kliūtis siekti užsibrėžtų tikslų. Baigęs turizmo ir rekreacijos vadybos magistro studijas, paragintas dėstytojų gyvenimą sieti būtent su šia sritimi, rado skelbimą, jog Žemaitijos turizmo informacijos centrui reikia vadovo. Nors kandidatų į šią vietą buvo nemažai, tačiau konkursą sėkmingai laimėjo plungiškis.
„Žemaitijos turizmo informacijos centras turi labai stiprių pusių, kurias tikrai tęsime. Žinoma, turi ir tokių pusių, kurias reikės stiprinti, ir su komandos pagalba mes tai tikrai padarysime“, – tikino direktorius. Naujų pareigų E. Vaškelevičius ėmėsi turėdamas aiškią viziją, kad Žemaitijos turizmo informacijos centras Žemaitijos regione būtų numeris vienas, kad turistams būtų galima pasiūlyti kuo daugiau kokybiškų paslaugų. O pagrindinis išsikeltas tikslas, kad atvykę turistai rajone pasiliktų bent vienai parai.
„Mes stengiamės, kad Žemaitijos turizmo informacijos centras būtų ta įstaiga, kuri perduotų gerąją žinią apie Telšių rajoną visiems būsimiesiems turistams ir visiems tiems, kurie Telšius jau yra pažinę“, – teigė direktorius.

Ateities planai
Nors pandemija ir siaučia visame pasaulyje, tačiau turistų, norinčių pasisemti žemaitiškos stiprybės, šį sezoną Telšiuose netrūksta.
„Turime stiprius vienuolika gidų. Antplūdis lietuvaičių yra didžiulis – dirbame išsijuosę. Bet tai yra mūsų pagrindinis darbas ir mes tuo labai džiaugiamės. Mūsų pagrindinis variklis, kad sulaukiame turistų ir gauname atgalinį ryšį“, – sakė E. Vaškelevičius. Darbų yra daug, todėl vadovui pats didžiausias ramstis yra stipri komanda, kuri netrukus turėtų pasipildyti naujais žmonėmis – turizmo vadybininkais.
Žemaitijos turizmo informacijos centras neseniai pradėjo sėkmingą projektą – interaktyvų žaidimą „Surask mane“, kurį pamėgo ne tik atvykstantys turistai, aktyviai dalyvauja ir vietiniai. Taip pat visi raginami aktyviai dalyvauti nuotraukų konkurse „Atostogos Telšiuose“.
Turizmo centro komanda jau ruošia kitų metų sezono planus. Dėlioja naujus turistinius maršrutus. Rengia susitikimus su verslininkais, turizmo sodybų šeimininkais – planuojamos edukacijos kitam sezonui. E. Vaškelevičius prasitarė, jog Telšių rajone startuos išskirtinė edukacija – vienintelė tokia šalyje ir tik antra Europoje. Dėl jos tikimasi sulaukti itin didelio turistų susidomėjimo.
Žemaitijos turizmo informacijos centre planuojama padaryti mini meškučių muziejų. Miestelėnai, turistai, svečiai bus raginami į turizmo centrą atnešti įvairiausių meškučių.
„Turistui, užsukusiam į turizmo centrą, turi būti suteikta informacija apie lankytinus objektus: ką galima Telšiuose pamatyti, kur skaniai pavalgyti, tai, kas yra aktualu turistui, bet kartu jis galėtų pamatyti gausybę meškų. Meška reprezentuoja Telšius, ir tai visiems labai patinka. O kaip galutinio rezultato būtų galima siekti Lietuvos rekordo – kaip daugiausiai vienoje vietoje sutelkta meškučių“, – ateities planais dalijosi naujasis vadovas.

„Europe Direct“ kviečia diskutuoti
„Europe Direct“ Telšiuose veikia nuo 2001 m. Jo vadovė A. Valackonienė džiaugiasi sugrįžusi dirbti į turizmo centro pastatą, kuriame ji kažkada darbavosi 12 metų.
Visoje Europos Sąjungoje yra per 400 „Europe Direct“ centrų, ir pagrindinis jų tikslas dirbti su eiliniais ES piliečiais, kad priartintų Europos Sąjungą prie kiekvieno regiono gyventojo.
Anot A. Valackonienės, „Europe Direct“ yra išsikėlęs nemažai tikslų: aktyviai dirbti su visuomene, su nevyriausybinėmis organizacijomis: „Anksčiau organizacijos, norinčios ką nors padaryti, ateidavo pas mus, o nuo šiol „Europe Direct“ eis į organizacijas, kvies diskutuoti, išsakyti savo mintis ir dalytis pasiūlymais. Kitas uždavinys – bendradarbiavimas su žiniasklaidos atstovais, darbas su mokyklomis, su mokyklos administracija, moksleiviais. Taip pat vienas iš tikslų – stebėsena: kokios visuomenės nuotaikos, kaip įgyvendinami ES projektai, kas rašoma spaudoje, kaip elgiasi mūsų politikai ir kt. Kadangi „Europe Direct“ Telšiuose dabar yra turizmo centre, tad planuojame integruoti savo veiklas, kad jos persipintų, kad veiklos būtų nukreiptos į lankytojų pritraukimą, turizmo skatinimą, naujų iniciatyvų atradimą, idėjų įgyvendinimą.“
Artėja Pasaulinė turizmo diena
Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. E. Vaškelevičius tikisi, jog šalyje siaučianti pandemija nesutrukdys paminėti šios progos ir Telšiuose. Kol kas vadovas dar nenori atskleisti visų planų, tačiau pažada rajono gyventojams nemažą renginį: nemokamas ekskursijas, akcijas, naktines ekskursijas.

 "Telšių žinios" informacija

Atsiliepimai

Komentuoti