VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Skelbiame „Žemaičių egzamino“ nugalėtojus!

Skelbiame „Žemaičių egzamino“ nugalėtojus!

 

Gruodžio mėn. 2 d. viešoji įstaiga Žemaitijos turizmo informacijos centras, surengęs žaidimą internete „Žemaičių egzaminas“, jau antrus iš eilės aiškinosi, kas labiau žemaitis. Gruodžio mėn. 6-ąją dieną, per Žemaitijos sostinės 231-ąjį gimtadienį, bus pagerbti šiųmetinio egzamino nugalėtojai.

„Žemaičių egzamino“ laimėtojai:

I – oji vieta – Gintautas Naglisas (Telšiai) (jam įteikiamas Žemaičių kultūros draugijos įsteigtas prizas – Žemaičio pasas).

II – oji vieta – Aldona Norkienė (Telšiai) (ji su savo surinkta kompanija gardžiuosis žemaitiškais patiekalais, kuriuos pristatys konkurso rėmėjas – kavinė „Senamiestis“ Telšiuose.

III – osios vietos laimėtoja Nijolė Sereikienė (Klaipėda) su draugais ar artimaisiais turės galimybę pakeliauti po Telšius su profesionaliu telšiškiu gidu.

Paguodos sertifikatas įteikiamas ir atkakliausiam „Žemaičių egzamino“ dalyviui Tadui Jundului, šiuo metu viešinčiam Norvegijoje. Jis žaidė ir bandė laimėti net 14 kartų.

Žaidime buvo 20 klausimų su 4 atsakymų variantais, susijusiais su žemaičių kalba. Nors šalia neteisingų atsakymų buvo pateikti ir teisingi atsakymai į klausimus, bendras „Žemaičių egzamino“ teisingų atsakymų į klausimas vidurkis - 41 proc. Tą parą, kai vyko „Žemaičių egzaminas“ dėl apdovanojimų, prie žaidimo iš telefonų, stacionarių kompiuterių bei planšečių žaidėjai jungėsi 3425 kartus. Dalyviai, vienaip ar kitaip įveikę užduotis - 1182.

Egzamino dalyvių didžioji dauguma – iš Lietuvos teritorijos. Taip pat žaista iš Norvegijos, Vokietijos, Jungtinė Karalystės, Švedijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Danijos, Airijos, Nyderlandų ir kt. Žaidė ir dzūkai, ir žemaičiai, ir kiti lietuviai. Žaidė ir LR Seimo nariai, ir savivaldybių tarybų nariai, ir įmonių ar organizacijų kolektyvai, ir moksleiviai.

Dėkojame visiems, kurie dalyvavote, komentavote, motyvavote, kritikavote.

Be galo dėkojame ir visiems, geranoriškai prisidėjusiems, rengiant video siužetus: profesoriams Juozui Pabrėžai ir Rimantui Balsiui, Telšius širdyje nešiojančiai Janinai Zvonkuvienei, kūrėjai, gidei Laurai Jonikei, skuodiškei, žemaitei - vulkanui Daliai Zabitienei, operatoriui ir pagalbininkui Marijonui Breitmozeriui ir žmogui, be kurio "Žemaičių egzaminas" nebūtų vykęs taip sklandžiai - Laurynui Normantui.

Projektui „Žemaičių egzaminas“ pritarė ir dalinį finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė, o susumavus egzamino rezultatus ir paskelbus nugalėtojus, „Žemaičių egzaminą“ vėl galima žaisti https://www.zemaiciuegzaminas.lt/

 

Organizatoriai

Atsiliepimai

Komentuoti