Birželio 17–19 d. Lietuvoje vyko Europos archeologijos dienos

Birželio 17–19 d. Lietuvoje vyko Europos archeologijos dienos. Prie prancūzų tarptautinės iniciatyvos šiemet prisijungė daugiau nei 20 dalyvių dešimtyje šalies apskričių. Vienas iš jų – Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Minint archeologijos dienas Telšiuose nuo ankstyvo ryto, centro direktorius E. Vaškelevičius kartu su EUROPE DIRECT Telšiai vadove A. Valackoniene lankėsi Telšių „Džiugo“ gimnazijoje ir kalbėjo apie baltąją bei juodąją archeologiją. Teko girdėti apie tai? Paklauskite „Džiugo“ gimnazijos vienuoliktokų, kurie po pašnekesių apie žemėje ir vandenyje slypinčius lobius gautas žinias pasitikrino viktorinoje. Likusią dienos dalį telšiškiai dalyvavo intriguojančiame žaidime „Sekreto paieškos“. Jo metu užuominų apie istorinius Telšių objektus bei ženklų prie jų ieškojo ir senas, ir jaunas. Pirmoji paslėptą užuominą rado Vaida Veserytė, jai ant kulnų mynė Stasys Alvinskis, Virginija Alvinskienė bei Veronika Kinčinienė. Nepatikėsite, bet, pagauti azarto, žmonės ženklų prie užuominų ieškojo dar keletą dienų. Ir rado.

Visi Europos archeologijos dienų viktorinos ir žaidimo dalyviai apdovanoti atminimo dovanėlėmis, kurias įsteigė Telšių rajono savivaldybė ir Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Dėkojame dalyviams ir Europos archeologijos dienų Telšiuose partneriui – Telšių rajono savivaldybei.

Atsiliepimai

Komentuoti