VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centras

Baigiamasis turizmo dienų „Sutarkime2022“ renginys

Antrus metus iš eilės mes, Žemaitijos turizmo informacijos centras, plačiai ir garsiai pažymime Pasaulinę turizmo dieną su nemokamomis profesionaliųjų gidų dovanojamomis ekskursijomis, su konferencijomis, diskusijomis, akcijomis ir konkursais. Ir aišku, su koncertais. Ir jau antrus metus miestelėnus bei miesto svečius kviečiame į tą pačią vietą – Telšių Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kur prasidėjo ir tęsiasi Telšių istorija.

Vakar įvyko baigiamasis turizmo dienų „Sutarkime2022“ renginys. Jo metu kartu su EUROPE DIRECT Telšiai surengta diskusija „Permąstykime turizmą“, kurios metu kalbėta apie tai, kokia situacija turizmo sektoriuje yra Telšiuose, kur planuojama eiti, kad Telšiai taptų dar labiau turistus traukiančiu rajonu, kas padėtų, kad turistai pasiliktų mūsų mieste ilgesnį laikotarpį, kaip, kokias priemones privalu pasitelkti, einant į priekį ir stebinant miesto svečius. Kalbėta apie miesto ir rajono patrauklumą ir jaunam, ir vyresniam žmogui, ir menininkui, ir labiau pripažįstančiam paviršutiniškumą. Diskusijos metu buvo pristatytas ir Žemaitijos turizmo informacijos centro įgyvendinamas bei Lietuvos kultūros tarybos ir Telšių rajono savivaldybės finansuojamas projektas „Telšių senamiestis: nukelti stogai“.

Diskusijoje dalyvavo Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės Administracijos direktorius Tomas Katkus, Administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė laikinai einanti vedėjos pareigas Monika Domarkienė, Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius, Telšių Švč. Mergelės Ėmimo į dangų prelatas Juozas Šiurys, turizmo paslaugų teikėjas Gintautas Činskis, gidė Laura Jonikė. Diskusiją moderavo Auksė Valackonienė.

Vakaro pabaigoje, po Šv. Mišių, Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius pasveikino visus Pasaulinės turizmo dienos proga ir pakvietė Telšių rajono merą Kęstutį Gusarovą, Telšių rajono administracijos direktorių Tomą Katkų bei Administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiąją specialistę laikinai einančią vedėjos pareigas Moniką Domarkienę. Jų pagalba apdovanoti visą vasarą vykusio nuotraukų konkurso „TELŠIŲ RAJONO TOP 10“, iniciatyvos „SĖKMINGIAUSIEJI TURIZME 2022“ nugalėtojai bei miesto istorijas kuriantys gidai.

Pagrindinį konkurso „TELŠIŲ RAJONO TOP 10“ prizą – dviratį - laimėjo klaipėdiškė Laura Svidraitė, prabangi nakvynė su vakariene 2 asmenims atiteko mūsų konkurso rėmėjų UAB „Levandula“ svečių namuose „Lavender Inn“ Rūtai Ruginytei iš Vilniaus, na o Juozapas Remeika su draugų ar artimųjų kompanija galės gardžiuotis žemaitiškais patiekalais kavinėje „Senamiestis“, kuriuos pateiks dar vienas mūsų partneris ir rėmėjas - UAB „Telšių senamiestis“.

„SĖKMINGIAUSIEJI TURIZME 2022“, sudėliojus visų nuomones ir komentarus, pagerbti taip:

Už sklaidą:

LRT radijas

Laikraštis „Kalvotoji Žemaitija“

Laikraštis „Telšių žinios“

Už plačiai atvertas duris:

MB “Žemaitijos antikvariatas”, vėl grąžinęs judesį į Biržuvėnų dvaro sodybą

Už asmeninę iniciatyvą:

Vaclovas Bartkus

Už istorijos kūrimą: gidai ir gidės Vaclovas Vaičekauskas, Janina Bucevičė, Elena Kakanauskienė, Vitalijus Praspaliauskas, Aistė Korkadinovaitė – Šiaudkulienė, Irena Daubarienė, Laura Jonikė, Danutė Popovič, Julius Tamošauskas, Jurgita Jokubauskė, Andrius Dacius, Auksė Valackonienė.

Už tradicijos saugojimą:

Žemaičių kaimo muziejus

Už turistų trauką:

Telšių meškutės

Už inovacijas:

Gintautui Činskiui, kuriančiam „Avių žemę“

O pagrindiniu ir išskirtiniu prizu - lauro lapų vainiku – pagerbtas ir vainikuotas Andrius Dacius už meilę ir atsidavimą savam kraštui bei ištikimybę savai kalbai.

Pasaulinės turizmo dienos renginius ir jos paminėjimą užbaigė grupės „VOICLESS“ koncertas. 

Na o mes, Žemaitijos turizmo informacijos centro komanda, tariame jums „Iki dažnų pasimatymų!”, kviečiame sutarti bei vėl ir vėl iš naujo pamilti savo miestą ir kartu kurti jo istoriją.

Atsiliepimai

Komentuoti